ZIUA COMUNEI GIOSENI,editia XIII-a,06.08.2017
2017-08-07 13:29:04

ZIUA COMUNEI GIOSENI,editia XIII-a,06.08.2017

A fost o sarbatoare,frumoasa,linistita,alaturi de oameni placuti sufletului.

Incepand cu ora 09:00 s-a desfasurat meciuri de fotbal,de juniori si seniori,cu participarea echipelor Viitorul Gioseni,Zorile Faraoani,Aripile Cleja,Gioseni-Stranieri,Gioseni-Milan,Gioseni-Veterani.

Castigatori:

-Viitorul Gioseni juniori -locul I.

-Zorile Faroani-locul II.

-Viitorul Gioseni seniori-locul I

-Aripile Cleja-locul II

-Milan-locul III

-Stranieri -locul IV

-Veterani-V

-Zorile Faroani-VI.

Castigarorii au primit cupe si toate echipele au primit mingi de fotbal.

Ne-am bucurat impreuna de prezenta solistelor:DIANA MARIA DUMA,PAULA HODEA,SABINA JICMON,BAGRIELA COMANECI,DIANA SARBU,MARIA TATARU si in special de prestatia indragitei soliste de muzica populara, MARIA VELICU.

De asemeni in cadrul sarbatorii am premiat familiile care au aniversat 50 de ani de casatorie in acest an,si anume:Motan Janica si Catrina,Ciobotaru Mihail si Adelina,Calara Martin si Genoveva,Timpu Pavel si Elisabeta,Catea Ianos si Genoveva,Jitaru Martin si Ecaterina,Timpu Anton si Maria,Ghebu Anton si Veta,Chereches Ion si Elisabeta.

Au fost alaturi de noi si Ansamblul de dansuri CA LA NOI,iar sunetul ne-a fost asigurat de Mirel Sound.

Va multumesc tuturor si va doresc o vara cat mai racoroasa!

PRIMAR,

TAMAS BERNADIN